רשימת הדברים שחשוב לבדוק לפני רכישת רכב חדש

אם אתם מחפשים לקנות רכב חדש, ישנם כמה גורמים שעליכם לקחת בחשבון. גורמים אלו עשויים להיות מכריעים ולהשפיע על סוג הרכב אותו תבחרו לבסוף לקנות. כדי לעזור לכם לצאת לדרך בהצלחה, ערכנו לכם רשימה של כמה מהדברים החשובים שעליכם לבדוק.

המימון שעומד לרשותכם

לפני שאתם מתחילים לבחון את הדגמים החדשים ביותר שיש ולתאם נסיעת מבחן, עליכם קודם כל להגדיר תקציב ולהבין כיצד אתם עתידים לשלם על הרכב החדש. קחו בחשבון שלא מדובר רק בהוצאה על הרכב נטו, עליכם לשקלל גם את הביטוח, עמלות ועלויות נוספות, ריביות אם אתם לוקחים הלוואה, ועוד. אם יש לכם רכב קודם שאתם מוכרים לפני שמתחדשים, הכניסו גם אותו לשקלול הסופי. 

מהם הצרכים שלכם?

כאשר אנו קונים רכב הוא נועד לשרת מטרה ולספק לנו מענה אופטימלי. כך למשל משפחה עם ארבעה ילדים תצטרך רכב שבעה מקומות חדש, בהשוואה לרכב רגיל שלא יספק לה את הפתרון שלו זקוקה .לעומתה, רווק צעיר בשנות ה- 20 לחייו יהיה בעל צרכים אחרים מצרכיה של משפחה. ערכו רשימה של צרכים המתייחסת לגודלו של הרכב, תכונות בטיחות, אבזור, מפרט טכני, צריכת דלק וכדומה, ויחד עם התקציב תוכלו לדעת פחות או יותר איזה סוגי רכבים יתאימו לכם. 

יצרנים ודגמים

עכשיו כאשר אתם יודעים מהו התקציב שלכם ומהם הצרכים שעליהם לא תוותרו, יהיה לכם קל יותר לבחור את המותג ואת הדגם הכי מתאימים לאותם צרכים. עשו את שיעורי הבית שלכם, חפשו אחרי רכבים שמתאימים להגדרות ושיש עליהם ביקורות טובות, שאורך חייהם הממוצע מרשים אתכם ושיש להם דירוג בטיחות גבוה. 

אל תשכחו את העלויות השוטפות

גם אם מצאתם את רכב החלומות שעונה על כל הצרכים שלכם ונמצא במסגרת התקציב, רגע לפני שאתם לוחצים יד וחותמים על הניירת, וודאו שאתם לוקחים בחשבון גם את העלויות השוטפות שנלוות לאחזקת הרכב. יש רכבים למשל שהחלפים שלהם יותר יקרים, כך שעלויות התחזוקה השוטפות שלהם יהיו יקרות בהתאם. רכבים אחרים יצרכו יותר דלק, מה שיעלה לכם ביוקר בכל נסיעה. לכן וודאו שאתם יכולים להרשות לעצמכם את הרכב הן מבחינת מחיר והן מבחינת עלויות תפעול ותחזוקה. 

עוד באותו נושא:  רשימת כל סוגי אמצעי התחבורה, כלי הרכב, המטוסים וכלי השיט

כמה יעלה לכם ביטוח רכב?

גם ביטוח לרכב הוא חלק בלתי נפרד מהעלויות וחברות ביטוח שונות לוקחות בחשבון את סוג ודגם הרכב, כמו גם את היצרנית, כאשר הן נותנות לכם הצעת מחיר. כתוצאה מכך הביטוח על הרכב החדש שלכם יכול להיות יקר ממה שחשבתם, לחלופין, הוא גם יכול להיות זול יותר. רגע לפני שאתם קונים את הרכב עשו קצת סקר שוק וקבלו הצעות מחיר מחברות ביטוח מובילות כדי שיהיה לכם אומדן לגבי עלויות. 

לסיכום, יש המון דברים שצריך לבדוק כאשר קונים רכב חדש. כאשר אתם מבינים מה הצרכים שלכם, מגדירים תקציב שאין לחרוג ממנו ועושים שיעורי בית, תוכלו למצוא את הרכב המושלם בקלות!

תגיות:

היי, אנחנו אוהבים תגובות! תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *